Vijesti

Toronto je danas ukazao veliku čast Bosni i Hercegovini

Odlukom gradonačelnika Toronta, Johna Toryia u čast 30. godišnjice nezavisnosti Bosne i Hercegovine podignuta je zastava Bosne i Hercegovine ispred parlamenta grada. Najveći grad u Kanadi i jedan od najvažnijih svjetskih političkih, ekonomskih i akademskih centara tako odaje počast Bosni i Hercegovini, dajući najbolji odgovor negatorima Dana nezavisnosti i negatorima bosanskohercegovačke države.

Gradonačelnik Toronta je juće izdao i čestitku povodom Dana nezavisnosti.Zastava Bosne i Hercegovine je danas podignuta i ispred gradske skupštine Hamiltona odlukom gradonačelnika Freda Eisenbergera.Veliko broj istaknutih kanadskih političkih, akademskih i kulturnih subjekata je čestitao Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

Institut za istraživanje genocida Kanada  

Related posts

Švedska: Džemat Halmstad obilježio 25. godišnjicu osnivanja

Dijaspora BiH Administrator

Sastanak predstavnika BHAAAS-a i Ureda za dijasporu Kantona Sarajevo

Društvo bosanskohercegovačkih pisaca, prevodilaca i bibliotekara u Švedskoj na 35. Sarajevskom sajmu knjiga 2024.

Dijaspora BiH Administrator

IGK: Gradonačelnici Otave i Hamiltona čestitali građanima Bosne i Hercegovine Dan državnosti

Uskoro novi platni sistemi u BiH: Evo šta to znači za naše građane, ali i dijasporu

Dijaspora BiH Administrator

Švedska produžila zabranu ulaska u zemlju za putnike bez EU pasoša

Dijaspora BiH Administrator

Leave a Comment